Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden FBMH1608HL601-TV
FBMH1608HL601-TV
5S-FBMH1608HL601-TV
FBMH1608HL601-TV
FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:600 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):450 mOhm
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.035 (0.90mm)
Size / Dimension:0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)