Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden FBMH1608HL600-T
FBMH1608HL600-T
5S-FBMH1608HL600-T
FBMH1608HL600-T
FERRITE BEAD 60 OHM 0603 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:60 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):2.1A
DC Resistance (DCR) (Max):45 mOhm
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.035 (0.90mm)
Size / Dimension:0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)