Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden FBA04VA900NA-00
FBA04VA900NA-00
5S-FBA04VA900NA-00
FBA04VA900NA-00
FERRITE BEAD 90 OHM AXIAL 1LN
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:90 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):7A
DC Resistance (DCR) (Max):10 mOhm
Height (Max):-
Size / Dimension:0.138 Dia x 0.354 L (3.50mm x 9.00mm)