Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden FBA04HA900KE-00
FBA04HA900KE-00
5S-FBA04HA900KE-00
FBA04HA900KE-00
FERRITE BEAD 90 OHM AXIAL 1LN
Product Description
Packaging:Bulk
Series:FB
Filter Type:-
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:90 Ohm @ 50MHz
Current Rating (Max):7A
DC Resistance (DCR) (Max):10 mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-25??????C ~ 85??????C
Package / Case:Axial
Mounting Type:Through Hole
Height (Max):-
Size / Dimension:0.138 Dia x 0.354 L (3.50mm x 9.00mm)