EMI1806R-105
5S-EMI1806R-105
EMI1806R-105
FERRITE BEAD 100 OHM 1806 1LN
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | EMI1806R |
| Filter Type: | - |
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 100 Ohm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 300mA |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 200 mOhm |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Package / Case: | 1806 (4516 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.071 (1.80mm) |
| Size / Dimension: | 0.177 L x 0.063 W (4.50mm x 1.60mm) |