EMI1210R-60
5S-EMI1210R-60
EMI1210R-60
FERRITE BEAD 60 OHM 1210 1LN
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | EMI1210R |
| Filter Type: | - |
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 60 Ohm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 400mA |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 300 mOhm |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.059 (1.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) |