EMI1206R-800
5S-EMI1206R-800
EMI1206R-800
FERRITE BEAD 800 OHM 1206 1LN
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 800 Ohm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 200mA |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 300 mOhm |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.051 (1.30mm) |
| Size / Dimension: | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |