EMI0805R-400
5S-EMI0805R-400
EMI0805R-400
FERRITE BEAD 400 OHM 0805 1LN
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 400 Ohm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 500mA |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 300 mOhm |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.043 (1.10mm) |
| Size / Dimension: | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) |