EMI-1206-120
5S-EMI-1206-120
EMI-1206-120
FERRITE BEAD 120 OHM 1206 1LN
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | EMI1206 |
| Filter Type: | - |
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 120 Ohm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 500mA |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 150 mOhm |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.051 (1.30mm) |
| Size / Dimension: | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |