Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsMurata Electronics North America BLM41PG181SH1L
BLM41PG181SH1L
5S-BLM41PG181SH1L
BLM41PG181SH1L
FERRITE BEAD 180 OHM 1806 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:EMIFIL?
Filter Type:Active
Number of Lines:Power Line
Impedance @ Frequency:1
Current Rating (Max):180 Ohm @ 100MHz
DC Resistance (DCR) (Max):3.5A
Ratings:20 mOhm
Operating Temperature:AEC-Q200
Package / Case:-55??????C ~ 125??????C
Mounting Type:1806 (4516 Metric)
Height (Max):Surface Mount
Size / Dimension:0.071 (1.80mm)
Features:0.177 L x 0.063 W (4.50mm x 1.60mm)