Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsMurata Electronics North America BLM31PG601SZ1L
BLM31PG601SZ1L
5S-BLM31PG601SZ1L
BLM31PG601SZ1L
FERRITE BEADS 1206 600OHMS 1000M
Product Description
Packaging:-
Series:EMIFIL?
Filter Type:Active
Number of Lines:Power Line
Impedance @ Frequency:1
Current Rating (Max):600 Ohm @ 100MHz
DC Resistance (DCR) (Max):1.5A
Ratings:80 mOhm
Operating Temperature:AEC-Q200
Package / Case:-55??????C ~ 125??????C
Mounting Type:1206 (3216 Metric)
Height (Max):Surface Mount
Size / Dimension:0.051 (1.30mm)
Features:0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)