Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsMurata Electronics North America BLM21BD331SN1D
BLM21BD331SN1D
5S-BLM21BD331SN1D
BLM21BD331SN1D
FERRITE BEAD 330 OHM 0805 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:EMIFIL?
Filter Type:Active
Number of Lines:Signal Line
Impedance @ Frequency:1
Current Rating (Max):330 Ohm @ 100MHz
DC Resistance (DCR) (Max):300mA
Ratings:300 mOhm
Operating Temperature:-
Package / Case:-55??????C ~ 125??????C
Mounting Type:0805 (2012 Metric)
Height (Max):Surface Mount
Size / Dimension:0.057 (1.45mm)
Features:0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)