Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsMurata Electronics North America BLM21BD182SN1D
BLM21BD182SN1D
5S-BLM21BD182SN1D
BLM21BD182SN1D
FERRITE BEAD 1.8 KOHM 0805 1LN
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:EMIFIL?
Filter Type:Active
Number of Lines:Signal Line
Impedance @ Frequency:1
Current Rating (Max):1.8 kOhm @ 100MHz
DC Resistance (DCR) (Max):250mA
Ratings:500 mOhm
Operating Temperature:-
Height (Max):Surface Mount
Size / Dimension:0.041 (1.05mm)
Features:0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)