Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsMurata Electronics North America BLM21AG102SH1D
BLM21AG102SH1D
5S-BLM21AG102SH1D
BLM21AG102SH1D
FERRITE BEAD 1 KOHM 0805 1LN
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:EMIFIL?
Filter Type:Active
Number of Lines:-
Impedance @ Frequency:1
Current Rating (Max):1 kOhm @ 100MHz
DC Resistance (DCR) (Max):500mA
Ratings:280 mOhm
Operating Temperature:AEC-Q200
Package / Case:-55??????C ~ 125??????C
Mounting Type:0805 (2012 Metric)
Height (Max):Surface Mount
Size / Dimension:0.041 (1.05mm)
Features:0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)