Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsMurata Electronics North America BLM18TG121TN1D
BLM18TG121TN1D
5S-BLM18TG121TN1D
BLM18TG121TN1D
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:EMIFIL?
Filter Type:Active
Number of Lines:-
Impedance @ Frequency:1
Current Rating (Max):120 Ohm @ 100MHz
DC Resistance (DCR) (Max):200mA
Ratings:250 mOhm
Operating Temperature:-
Package / Case:-55??????C ~ 125??????C
Mounting Type:0603 (1608 Metric)
Height (Max):Surface Mount
Size / Dimension:0.028 (0.70mm)
Features:0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)