Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsMurata Electronics North America BLM18KG260TH1D
BLM18KG260TH1D
5S-BLM18KG260TH1D
BLM18KG260TH1D
FERRITE BEAD 26 OHM 0603 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:EMIFIL?
Filter Type:Active
Number of Lines:Power Line
Impedance @ Frequency:1
Current Rating (Max):26 Ohm @ 100MHz
DC Resistance (DCR) (Max):6A
Ratings:7 mOhm
Operating Temperature:AEC-Q200
Package / Case:-55??????C ~ 125??????C
Mounting Type:0603 (1608 Metric)
Height (Max):Surface Mount
Size / Dimension:0.030 (0.75mm)
Features:0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.80mm)