Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsMurata Electronics North America BLM18BD252SH1D
BLM18BD252SH1D
5S-BLM18BD252SH1D
BLM18BD252SH1D
FERRITE BEAD 2.5 KOHM 0603 1LN
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:EMIFIL?
Filter Type:Active
Number of Lines:Signal Line
Impedance @ Frequency:1
Current Rating (Max):2.5 kOhm @ 100MHz
DC Resistance (DCR) (Max):150mA
Ratings:1.5 Ohm
Operating Temperature:AEC-Q200
Package / Case:-55??????C ~ 125??????C
Mounting Type:0603 (1608 Metric)
Height (Max):Surface Mount
Size / Dimension:0.037 (0.95mm)
Features:0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)