Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsMurata Electronics North America BLM15PX471SN1D
BLM15PX471SN1D
5S-BLM15PX471SN1D
BLM15PX471SN1D
FERRITE BEAD 470 OHM 0402 1LN
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:EMIFIL?
Filter Type:Active
Number of Lines:Power Line
Impedance @ Frequency:1
Current Rating (Max):470 Ohm @ 100MHz
DC Resistance (DCR) (Max):1A
Ratings:200 mOhm
Operating Temperature:-
Package / Case:-55??????C ~ 125??????C
Mounting Type:0402 (1005 Metric)
Height (Max):Surface Mount
Size / Dimension:0.022 (0.55mm)
Features:0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)