Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsMurata Electronics North America BLM15KD200SN1D
BLM15KD200SN1D
5S-BLM15KD200SN1D
BLM15KD200SN1D
FERRITE BEAD 20 OHM 0402 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:BLM
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:20 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):3.8A
DC Resistance (DCR) (Max):11 mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.022 (0.55mm)
Size / Dimension:0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)