Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsMurata Electronics North America BLM03BB470SN1D
BLM03BB470SN1D
5S-BLM03BB470SN1D
BLM03BB470SN1D
FERRITE BEAD 47 OHM 0201 1LN
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:EMIFIL?
Filter Type:Active
Number of Lines:Signal Line
Impedance @ Frequency:1
Current Rating (Max):47 Ohm @ 100MHz
DC Resistance (DCR) (Max):200mA
Ratings:700 mOhm
Height (Max):Surface Mount
Size / Dimension:0.013 (0.33mm)
Features:0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)