Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsMurata Electronics North America BLM02PX600SN1D
BLM02PX600SN1D
5S-BLM02PX600SN1D
BLM02PX600SN1D
FERRITE BEAD 60 OHM 01005 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:BLM
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:60 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):250 mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Package / Case:01005 (0402 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.009 (0.22mm)
Size / Dimension:0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)