Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsMurata Electronics North America BLM02BX241SN1D
BLM02BX241SN1D
5S-BLM02BX241SN1D
BLM02BX241SN1D
FERRITE BEAD 240 OHM 01005 1LN
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:BLM
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:240 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):240mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.1 Ohm
Ratings:-
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Package / Case:01005 (0402 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.009 (0.22mm)
Size / Dimension:0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)