Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsMurata Electronics North America BLM02BX151SN1D
BLM02BX151SN1D
5S-BLM02BX151SN1D
BLM02BX151SN1D
FERRITE BEAD 150 OHM 01005 1LN
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:EMIFIL?
Filter Type:Active
Number of Lines:Signal Line
Impedance @ Frequency:1
Current Rating (Max):150 Ohm @ 100MHz
DC Resistance (DCR) (Max):280mA
Ratings:700 mOhm
Operating Temperature:-
Package / Case:-55??????C ~ 125??????C
Mounting Type:01005 (0402 Metric)
Height (Max):Surface Mount
Size / Dimension:0.009 (0.22mm)
Features:0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)