Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden BKP1608HS271-TV
BKP1608HS271-TV
5S-BKP1608HS271-TV
BKP1608HS271-TV
FERRITE BEAD 270 OHM 0603 1LN
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:270 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):1.2A
DC Resistance (DCR) (Max):110 mOhm
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.037 (0.95mm)
Size / Dimension:0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)