Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden BKP1608HS101-T
BKP1608HS101-T
5S-BKP1608HS101-T
BKP1608HS101-T
FERRITE BEAD 100 OHM 0603 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:BK
Filter Type:Power Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:100 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):1.7A
DC Resistance (DCR) (Max):50 mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55??????C ~ 85??????C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.037 (0.95mm)
Size / Dimension:0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)