Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden BKP1005EM600-T
BKP1005EM600-T
5S-BKP1005EM600-T
BKP1005EM600-T
FERRITE BEAD 60 OHM 0402 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:BK
Filter Type:Power Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:60 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):1.7A
DC Resistance (DCR) (Max):60 mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55??????C ~ 85??????C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.022 (0.55mm)
Size / Dimension:0.039 L x 0.022 W (1.00mm x 0.55mm)