Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden BKP0402HM330-T
BKP0402HM330-T
5S-BKP0402HM330-T
BKP0402HM330-T
FERRITE BEAD 33 OHM 0100 1LN
Product Description
Packaging:-
Series:BKP
Filter Type:Power Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:33 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):550mA
DC Resistance (DCR) (Max):150 mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55??????C ~ 85??????C
Package / Case:01005 (0402 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.009 (0.22mm)
Size / Dimension:0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)