Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden BKH1005LM152-T
BKH1005LM152-T
5S-BKH1005LM152-T
BKH1005LM152-T
FERRITE BEAD 1.5 KOHM 0402 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:BK
Filter Type:-
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:1.5 kOhm @ 100MHz
Current Rating (Max):200mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.5 Ohm
Ratings:-
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.022 (0.55mm)
Size / Dimension:0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)