Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden BKH1005LM102-T
BKH1005LM102-T
5S-BKH1005LM102-T
BKH1005LM102-T
FERRITE BEAD 1 KOHM 0402 1LN
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:BK
Filter Type:-
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:1 kOhm @ 100MHz
Current Rating (Max):250mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.25 Ohm
Ratings:-
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.022 (0.55mm)
Size / Dimension:0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)