Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden BK2125HS102-TV
BK2125HS102-TV
5S-BK2125HS102-TV
BK2125HS102-TV
FERRITE BEAD 1 KOHM 0805 1LN
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:1 kOhm @ 100MHz
Current Rating (Max):300mA
DC Resistance (DCR) (Max):400 mOhm
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.041 (1.05mm)
Size / Dimension:0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)