Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden BK1608TS601-TV
BK1608TS601-TV
5S-BK1608TS601-TV
BK1608TS601-TV
FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:600 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):350mA
DC Resistance (DCR) (Max):351 mOhm
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.037 (0.95mm)
Size / Dimension:0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)