BK1608HW241-T
5S-BK1608HW241-T
BK1608HW241-T
FERRITE BEAD 240 OHM 0603 1LN
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:240 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):450mA
DC Resistance (DCR) (Max):250 mOhm
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.037 (0.95mm)
Size / Dimension:0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)