BK1608HS800-T
5S-BK1608HS800-T
BK1608HS800-T
FERRITE BEAD 80 OHM 0603 1LN
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:BK
Filter Type:-
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:80 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):600mA
DC Resistance (DCR) (Max):100 mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.037 (0.95mm)
Size / Dimension:0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)