BK1608HS601-T
5S-BK1608HS601-T
BK1608HS601-T
FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | BK |
| Filter Type: | - |
| Number of Lines: | 1 |
| Impedance @ Frequency: | 600 Ohm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 350mA |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 450 mOhm |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.037 (0.95mm) |
| Size / Dimension: | 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) |