Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden BK1005HS330-TV
BK1005HS330-TV
5S-BK1005HS330-TV
BK1005HS330-TV
FERRITE BEAD 33 OHM 0402 1LN
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:BK
Filter Type:-
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:33 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):700mA
DC Resistance (DCR) (Max):60 mOhm
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.022 (0.55mm)
Size / Dimension:0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)