Home All Products Filters Ferrite Beads and ChipsTaiyo Yuden BK1005HM750-TV
BK1005HM750-TV
5S-BK1005HM750-TV
BK1005HM750-TV
FERRITE BEAD 75 OHM 0402 1LN
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:75 Ohm @ 100MHz
Current Rating (Max):350mA
DC Resistance (DCR) (Max):180 mOhm
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.022 (0.55mm)
Size / Dimension:0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)