29F0818-0SR-10
5S-29F0818-0SR-10
29F0818-0SR-10
FERRITE BEAD 75 OHM 16SMD 8LN
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | 29 |
| Filter Type: | Power Line |
| Number of Lines: | 8 |
| Impedance @ Frequency: | 75 Ohm @ 100MHz |
| Current Rating (Max): | 6A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 10 mOhm |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 125??????C |
| Package / Case: | 16-SMD |
| Mounting Type: | Flat Leads |
| Height (Max): | Surface Mount |
| Size / Dimension: | 0.140 (3.56mm) |
| Features: | 0.450 L x 0.177 W (11.43mm x 4.50mm) |
Related special
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)