YFF31HC1H153MT000N
5S-YFF31HC1H153MT000N
YFF31HC1H153MT000N
CAP FEEDTHRU 0.015UF 50V 1206
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | YFF-HC |
| Capacitance: | 0.015??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Current: | 10A |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 1.5 mOhm |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Insertion Loss: | 40dB @ 40MHz ~ 2GHz |
| Temperature Coefficient: | - |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 4 PC Pad |
| Height (Max): | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |
| Thread Size: | 0.057 (1.45mm) |
| Other: | -,,, |
Related special
- YLP-04V
- JST
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.177" (4.50mm)
- In stock
- YLP-01V
- JST
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug White
- YHDP24-24-31PEL024
- TE Connectivity
- 31 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Adapter, Dust Cap
- YNA21B1J0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B1J0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2A0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2A0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2C0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2C0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2J0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2J0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805