Home All Products Filters Feed Through CapacitorsAPI Technologies Corp 54794002X5V102P
54794002X5V102P
5S-54794002X5V102P
54794002X5V102P
CAP FEEDTHRU 1000PF 500V AXIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:-
Capacitance:1000pF
Tolerance:0
Voltage - Rated:1
Current:500V
DC Resistance (DCR) (Max):25A
Operating Temperature:10 mOhm
Insertion Loss:-55??????C ~ 125??????C
Temperature Coefficient:15dB @ 100MHz
Ratings:-
Mounting Type:-
Package / Case:Chassis Mount
Size / Dimension:Axial
Height (Max):Discoidal - 1 Notched lead
Thread Size:0.190 Dia x 0.186 L (4.83mm x 4.72mm)
Other:-,-,,
Related special
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • POWER D/LOCK CAP HSG 10P NAT(GWT
  • In stock
  • Molex
  • 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
  • TE Connectivity
  • 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut