Home All Products Filters Common Mode ChokesLaird-Signal Integrity Products CM0805C161R-10
CM0805C161R-10
5S-CM0805C161R-10
CM0805C161R-10
CMC 300MA 2LN 160 OHM SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:CM
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:160 Ohm @ 100MHz
Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):300mA
DC Resistance (DCR) (Max):350 mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40??????C ~ 125??????C
Ratings:-
Approvals:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.079 L x 0.047 W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max):0.055 (1.40mm)