CM0805C161R-10
5S-CM0805C161R-10
CM0805C161R-10
CMC 300MA 2LN 160 OHM SMD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | CM |
| Filter Type: | Signal Line |
| Number of Lines: | 2 |
| Impedance @ Frequency: | 160 Ohm @ 100MHz |
| Inductance @ Frequency: | - |
| Current Rating (Max): | 300mA |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 350 mOhm |
| Voltage Rating - DC: | - |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 125??????C |
| Ratings: | - |
| Approvals: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Size / Dimension: | 0.079 L x 0.047 W (2.00mm x 1.20mm) |
| Height (Max): | 0.055 (1.40mm) |