LA-160-24-02-00-00
5S-LA-160-24-02-00-00
LA-160-24-02-00-00
THERMOELECT ASSY LIQUID-AIR 7.4A
Product Description
| Series: | Liquid |
| Heat Transfer Type: | Liquid to Air |
| Power - Cooling: | 160W |
| Current: | 7.4A |
| Voltage: | 24V |
| Fan Location: | Warm Side |
| Power - Input: | 178W |
| Operating Temperature: | -10??????C ~ 46??????C |
| Weight: | 7.7 lbs (3.5kg) |
| Dimensions - Overall: | 300mm L x 152mm W x 105mm H |