Thermal - Thermoelectric, Peltier AssembliesDelta Electronics HET200VC
HET200VC
5S-HET200VC
HET200VC
24V THERMOELECTRIC MOD 200W
Product Description
| Series: | HET200VC |
| Heat Transfer Type: | Air to Air |
| Power - Cooling: | 200W |
| Current: | 12A |
| Voltage: | 24V |
| Fan Location: | Cold Side / Warm Side |
| Power - Input: | - |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 55??????C |
| Weight: | 13 lbs (5.9kg) |
| Dimensions - Overall: | 400mm L x 169mm W x 181mm H |