Thermal - Thermoelectric, Peltier AssembliesDelta Electronics HET200PC-B
HET200PC-B
5S-HET200PC-B
HET200PC-B
48V THERMOELECTRIC MOD 200W
Product Description
| Series: | HET200PC |
| Heat Transfer Type: | Air to Air |
| Power - Cooling: | 200W |
| Current: | 5.8A |
| Voltage: | 48V |
| Fan Location: | Cold Side / Warm Side |
| Power - Input: | - |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 55??????C |
| Weight: | 12 lbs (5.4kg) |
| Dimensions - Overall: | 400mm L x 143mm W x 181mm H |