DA-045-12-02-00-00
5S-DA-045-12-02-00-00
DA-045-12-02-00-00
THERMOELECT ASSY DIRECT AIR 6.1A
Product Description
| Series: | PowerCool |
| Heat Transfer Type: | Direct to Air |
| Power - Cooling: | 48W |
| Current: | 6.1A |
| Voltage: | 12V |
| Fan Location: | Warm Side |
| Power - Input: | 73W |
| Operating Temperature: | -10??????C ~ 46??????C |
| Weight: | 2.6 lbs (1.2kg) |
| Dimensions - Overall: | 160mm L x 122mm W x 86mm H |