DA-038-12-02-00-00
5S-DA-038-12-02-00-00
DA-038-12-02-00-00
THERMOELECT ASSY DIRECT AIR 3.6A
Product Description
| Series: | DA |
| Heat Transfer Type: | Direct to Air |
| Power - Cooling: | 38W |
| Current: | 3.6A |
| Voltage: | 12V |
| Fan Location: | Warm Side |
| Power - Input: | 43W |
| Operating Temperature: | -10??????C ~ 43??????C |
| Weight: | 2.6 lbs (1.2kg) |
| Dimensions - Overall: | 180mm L x 65mm W x 81mm H |