AA-250-48-44-00-XX
5S-AA-250-48-44-00-XX
AA-250-48-44-00-XX
THERMOELECTRC ASSY AIR-AIR 48V
Product Description
| Series: | AA |
| Heat Transfer Type: | Air to Air |
| Power - Cooling: | 244W |
| Current: | 6.1A |
| Voltage: | 48V |
| Fan Location: | Cold Side / Warm Side |
| Power - Input: | - |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 55??????C |
| Weight: | 14 lbs (6.4kg) |
| Dimensions - Overall: | 400mm L x 153mm W x 204mm H |