AA-060-24-22-00-00
5S-AA-060-24-22-00-00
AA-060-24-22-00-00
THERMOELECTRIC ASSY AIR-AIR 3.1A
Product Description
| Series: | PowerCool |
| Heat Transfer Type: | Air to Air |
| Power - Cooling: | 58W |
| Current: | 3.1A |
| Voltage: | 24V |
| Fan Location: | Cold Side / Warm Side |
| Power - Input: | 74W |
| Operating Temperature: | -10??????C ~ 51??????C |
| Weight: | 5.5 lbs (2.5kg) |
| Dimensions - Overall: | 230mm L x 122mm W x 146.9mm H |