AA-040-24-22-00-00
5S-AA-040-24-22-00-00
AA-040-24-22-00-00
THERMOELECTRIC ASSY AIR-AIR 2.6A
Product Description
| Series: | PowerCool |
| Heat Transfer Type: | Air to Air |
| Power - Cooling: | 39W |
| Current: | 2.6A |
| Voltage: | 24V |
| Fan Location: | Cold Side / Warm Side |
| Power - Input: | 62W |
| Operating Temperature: | -10??????C ~ 52??????C |
| Weight: | 4 lbs (1.8kg) |
| Dimensions - Overall: | 160mm L x 122mm W x 146.3mm H |