TGX-74-18-0.5
5S-TGX-74-18-0.5
TGX-74-18-0.5
TGX 74X18X0.5MM
Product Description
| Series: | TG-X |
| Usage: | Sheet |
| Shape: | Rectangle |
| Outline: | 74.00mm x 18.00mm |
| Thickness: | 0.019 (0.500mm) |
| Material: | Silicone Elastomer |
| Adhesive: | Tacky - Both Sides |
| Backing: | - |
| Carrier: | Gray |
| Color: | - |
| Thermal Resistivity: | 12.0 W/m-K |